Depilacja laserowa – gładkie ciało bez bólu

Kobiety usuwały włoski z ciała już w starożytności za pomocą masy cukrowej albo zaostrzonych muszelek. Modę na depilację nóg zapoczątkowała amerykańska gwiazda Betty Grable w 1943 roku. Obecność włosów w okolicy bikini i pach stała się powodem do wstydu, więc regularnie poddajemy skórę działaniu wosku lub depilacji laserowej.

Czy domowe metody są skuteczne?

Włosy na nogach wrastają na głębokość jednego milimetra w głąb skóry i są umieszczone w mieszkach włosowych. Składają się z:

 • korzenia – wewnętrznej części, która znajduję się pod skórą,
 • łodygi – zewnętrznej części włosa.

Depilacja woskiem lub maszynką usuwa tylko łodygi, przez co kobieta uzyskuje chwilowy efekt gładkich nóg. W przypadku wosku należy go najpierw rozgrzać, przyłożyć do skóry i zerwać. Alternatywę stanowią plastry, które trochę kosztują. Kolejne zabiegi depilacji są coraz trudniejsze: owłosienie staje się ciemniejsze i mocniejsze. Zaczyna odrastać, a w okolicach stroju kąpielowego kobieta odczuwa dyskomfort w postaci niekomfortowego swędzenia. Regularne depilowanie bikini tradycyjnymi metodami podrażnia też skórę. Sposobem na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy na kremach depilacyjnych jest laserowe usuwanie owłosienia.

Eksperci z kliniki MediArt w Poznaniu stwierdzają, że nowoczesne urządzenia umożliwiają bezbolesną depilację nóg i bikini. To nie tylko bezpieczny, lecz także przyjemny zabieg, który nie wymaga rekonwalescencji. Dodatkowo, laser działa korzystnie na skórę, gdyż stymuluje ją do odbudowy i wytwarzania kolagenu – białka odpowiedzialnego za elastyczność.

Wskazania do wykonania zabiegu depilacji laserowej:

 • niechciane włosy na ciele,
 • otwarte naczynka,
 • przebarwienia na skórze,
 • pootwierane pory,
 • nieestetyczne blizny,
 • rozstępy.

Jak przebiega depilacja bikini za pomocą lasera?

Laserowe usuwanie owłosienia z wykorzystaniem Alma Harmony XL Pro przebiega całkowicie bezboleśnie, ponieważ wiązka wnika w głąb skóry na 3 milimetry  i jednocześnie depiluję bikini. Proces laserowego usuwania owłosienia rozpoczyna się od wizyty kontrolnej, na której pacjent ustala ze specjalistą obszary zabiegowe oraz harmonogram terapii. Pierwszy zabieg usuwa 30% owłosienia, a następnie stopniowo pozbawiają pacjenta niechcianych włosków. Laser niszczy korzenie włosów, więc ,,wypadają’’ z ciała. Zalecana jest seria 4 zabiegów depilacji laserowej, w odstępie 5-8 tygodni, czyli jeden zabieg w ciągu miesiąca. W dniu zabiegu pacjentka przychodzi do gabinetu medycyny estetycznej i kładzie się na fotelu kosmetycznym. Następnie ekspertka dobiera moc lasera i stosuje żel chroniący skórę. Po chwili specjalista przykłada prostokątną głowice, aby rozpocząć depilację nóg. Naświetla je w krótkich seriach, usuwając zbędne owłosienie.

Zalecenia pozabiegowe:

 • unikać kąpieli tego samego dnia,
 • zastosować krem nawilżający,
 • myć skórę łagodnymi kosmetykami,
 • unikać basenu oraz sauny,
 • używać kremów z filtrem UV,
 • unikać stosowania preparatów złuszczających.

Ile czasu pacjent powinien zarezerwować na zabieg?

Laserowe usuwanie owłosienia trwa około 50 minut, ale wszystko zależy od rodzaju, grubości i koloru włosów. Najbardziej podatne na zabieg jest zestawienie ciemnego owłosienia i jasnej skóry, ale osoby o jasnych włosach również mogą liczyć na efekty. Widać je od razu po zakończeniu zabiegu, a na całkowicie wydepilowaną okolicę bikini czy innego obszaru należy poczekać do końca terapii. Skóra jest delikatnie zaczerwieniona przez dwa, trzy dni, po czym wraca naturalny kolor. Najważniejszą cechą depilacji laserowej Alma XL Pro jest bezbolesność. Podczas depilacji bikini czy nóg, pacjenci odczuwają przyjemne ciepło na skórze. Przeciwwskazaniami do zabiegu są: ciąża, opalona skóra, stany zapalne, przyjmowanie steroidów oraz epilepsja. Pacjenci, którzy są wolni od powyższych dolegliwości, mogą trwale pozbyć się owłosienia z ciała i pożegnać z nieprzyjemną depilacją woskiem.

Kliknij, po więcej informacji na temat: zabiegu laserowego usuwania owłosienia