Zgrabne pośladki – jak je wymodelować?

Która z nas nie marzy o kształtnych i jędrnych pośladkach? Jednak dość często nie wiemy, jak się za to zabrać? Kluczem do sukcesu są odpowiednie ćwiczenia, które pięknie wymodelują pośladki. Jakie ćwiczenia wykonywać? 

Jaką funkcję mają mięśnie pośladkowe? 

Mięśnie pośladków mają przede wszystkim utrzymywać prawidłową i wyprostowaną postawę ciała.  Ponadto, prostują stawy biodrowe, odwodzą udo oraz obracają je na zewnątrz i do wewnątrz. Pracują bez przerwy, gdy chodzimy, a jeszcze aktywniej podczas biegania. Ruch jest dla nich dość istoty. Dlatego ciągłe siedzenie nie sprzyja podtrzymaniu ich jędrności i kształtu. Najlepiej, aby nie dopuścić do takiej sytuacji, należy wykonywać odpowiednie ćwiczenia. Trening na pośladki należy połączyć z treningiem na nogi. 

Przysiady z obciążeniem

Bez najmniejszego wątpienia przysiady są zdrowe dla naszych pośladków. Aby przyniosły zamierzony efekt, nie można ich wykonywać tak po prostu. Najlepiej dodać sobie odpowiednie obciążenie. Dobrym rozwiązaniem może okazać się sztanga, kettlebell czy sztangielki. Podczas przysiadu schodzimy do kąta prostego, ale nie niżej, gdyż nie chcemy za mocno obciążać stawów kolanowych. Dobrym rozwiązaniem może okazać się też wyciskanie na suwnicy, ale trzeba zwrócić szczególną uwagę na technikę, jaką wykonujemy to ćwiczenie. Dla rozwiania wątpliwości należy poradzić się trenera lub instruktora na siłowni. 

Unoszenie nóg jest ważne

Istnieje wiele kombinacji ćwiczeń z unoszeniem nóg. Ważne, aby przybrać odpowiednią postawę ciała, czyli szyja na przedłużeniu kręgosłupa, plecy proste, brzuch wciągnięty i napięty. Musimy też pamiętać, aby przy wykonywaniu ćwiczeń pozycja pozostała nieruchoma. Tylko noga powinna się poruszać. Dla uzyskania lepszego efektu można obciążyć również kostki. Przykłady ćwiczeń:

 • unoszenie nogi zgiętej w kolanie, 
 • unoszenie nogi wyprostowanej (bez wyginania kręgosłupa),
 • odwodzenie nogi ugiętej w kolanie do boku,
 • zataczanie małych kółek nogą wyprostowaną,
 • noga wyprostowywana i uginana w kolanie,
 • noga wyprostowana w kolanie odwiedziona do boku, ruchy góra-dół,
 • jednoczesne wyciąganie po przekątnej nogi i ręki.

Wykroki

Kolejnym ćwiczeniem, które doskonale modeluje pośladki, są wykroki. Aby je wykonać, należy przybrać odpowiednią postawę. Przede wszystkim staw kolanowy musi się znaleźć tuż nad stawem skokowym. Kolano natomiast nie może wychodzić do przodu za nasze palce u stóp, a biodra prowadzimy do dołu. Klatka piersiowa musi być wypięta, a łopatki ściągnięte. Następnie pompujemy góra-dół, lecz pamiętając, żeby staw kolanowy na samej górze nie był do końca wyprostowany. Mięśnie muszą być przez cały czas napięte. Przy problemach z kręgosłupem lepiej nie robić zwykłych przysiadów, a już wykluczone jest jakiekolwiek dodatkowe obciążenie. Jest jednak sposób. Osoby z problemami z kręgosłupem bez problemu mogą wykonywać przysiady pod ścianą, mając piłkę pod plecami. Wygląda to tak, że ustawiamy się tyłem, plecy prosto, dociskamy piłkę do ściany. Stopy muszą być ustawione na szerokość ramion, delikatnie skos na zewnątrz. Biodra natomiast kierujemy w dół, dociskając piłkę. W ten sposób piłka porusza się, a dzięki temu wpływa bardzo korzystnie na kręgosłup.

Unoszenie bioder!

Ćwiczenie, które również dobrze wpływa na jędrność pośladków, to unoszenie bioder. Polega na tym, że biodra są unoszone w górę i dół. To podstawowa wersja tego ćwiczenia. Aby trochę je urozmaicić, można dodać różne kombinację. Można na przykład zatrzymać biodra w górze i wykonywać ruchy pulsacyjne. Innym sposobem jest zatrzymanie bioder w górze, a w tym czasie prostujemy jedną nogę w kolanie i przyciągamy ją do tułowia lub zataczamy nią niewielkie kółka. Możemy także wyprostować jedną nogę, skierować ją do sufitu i pulsować nią w górze.
Bez względu, jakie ćwiczenia wybierzemy, należy wykonywać je po kilka serii i najlepiej systematyczne. Tylko wtedy będziemy w stanie zauważyć jakiekolwiek efekty naszej pracy. Nie będzie to proste, ale jak najbardziej satysfakcjonujące, więc nie można się poddawać. 

Jak skutecznie zgubić ,,boczki” i ,,oponki”? Medycyna estetyczna kontra nadmiar tkanki tłuszczowej

Odchudzanie. Moda czy konieczność? Zapewne i jedno, i drugie. Chcemy być zdrowi, chcemy dobrze wyglądać, dlatego czasem przejście na dietę jest konieczne. Marzy nam się smukła sylwetka, piękne, wymodelowane ciało. Często praca nad wymarzoną figurą to trudna droga, usiana niepowodzeniami i przeciwnościami. Zdarza się przecież, że ćwiczymy, biegamy, chodzimy na siłownię, stosujemy restrykcyjne diety, a tłuszczyk zniknąć nie chce! Najtrudniej pozbyć się go z ud, pośladków, czasem talii czy ramion. Jak był, tak jest i za nic zniknąć nie chce! Nie jesteśmy jednak osamotnieni w walce, ponieważ istnieje szereg sposobów na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Metody te oferuje nam medycyna estetyczna.

Konsultacja dietetyczna

Sprawa diet jest dość skomplikowana. Wiele osób decyduje się przejść na dietę taką, a nie inną, bo usłyszało o tym od koleżanki, bo w pracy tak zrobili, bo pisano w czasopiśmie. Najważniejszy jest fakt, że samowolnie na dietę przechodzić nie warto. A co warto? Dieta powinna zostać odpowiednio dobrana – do wieku, płci, stanu zdrowia, trybu życia. Trochę tego dużo. Dlatego pierwszym krokiem do zgubienia zbędnych kilogramów jest konsultacja u dietetyka. Pomoże ustalić, z czego należy zrezygnować, czego unikać, jakich produktów się wystrzegać, a na jakie postawić. Co jeść, aby schudnąć? Tak, właśnie tak należy przechodzić na dietę. Nie morzyć się głodem, nie rezygnować ze wszystkiego, tylko odżywiać się rozsądnie. Zdrowo, z umiarem, odpowiednio często i w stosownych ilościach. Dobrze dobrana dieta pozwoli zrzucić wiele kilogramów.

Lipoliza iniekcyjna

Jeśli mimo wszystko nadal walczysz z nadmiarem centymetrów w talii, a nie chcesz decydować się na inwazyjne zabiegi, spróbuj lipolizy iniekcyjnej. To zabieg bezpieczny i naprawdę skuteczny. Polega na wstrzyknięciu w tkankę tłuszczową specjalnego preparatu, który ową tkankę rozkłada. Uwolniony z komórek tłuszczowych, tłuszcz dostaje się do wątroby, gdzie jest dalej rozkładany i wydalany. Utrata nawet 5 cm w obwodzie to gwarantowany rezultat lipolizy iniekcyjnej. Aby jednak efekty były trwałe i jeszcze bardziej zadowalające, dobrze, jeśli zabieg łączy się z odpowiednią dietą.

Liposukcja ultradźwiękami

Inną metodą na usuwanie zbędnego tłuszczu jest liposukcja ultradźwiękami. To także sposób bezpieczny i dający doskonałe rezultaty. Dodatkowo, usunięta tkanka tłuszczowa nadaje się do ponownego użycia, czyli wymodelowania innej części ciała. Pacjent może więc zdecydować się na dwa zabiegi – odsysania tłuszczu z jednego miejsca i wszczepienia go w drugie. Ultradźwięki oddzielają złogi tłuszczu od komórek sąsiednich, nie niszcząc struktury okolicznych tkanek. Zabieg trwa kilka godzin i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Rezultaty pojawiają się i umacniają w przeciągu kilku tygodni. I w tym przypadku trzeba pamiętać o zdrowym trybie życia. Ruch i dieta to czynniki, których nie sposób pominąć w kwestii modelowania sylwetki.

Tradycyjna liposukcja? A może liposukcja wodna?

Tradycyjna liposukcja to odessanie tłuszczu za pomocą specjalnej kaniuli i urządzenia odsysającego. Najnowocześniejsza liposukcja wodna pozwala na takie pobranie tkanki tłuszczowej, aby mogła zostać powtórnie użyta. Strumień wodny zostaje wprowadzony w tkankę tłuszczową, uwalnia wybrane komórki tłuszczowe i je wypłukuje. Cała okolica zostaje nietknięta, co świadczy o bezpieczeństwie i precyzji zabiegu. Pacjenci mogą wracać od razu do swoich zajęć, czekając na efekty kuracji.

Wszystkie powyższe metody są efektywne i chętnie wybierane przez pacjentów obu płci. Konsultacja z lekarzem pozwala określić problem oraz dobrać najlepszy dla pacjenta zabieg. Specjalista przeprowadzi dokładny wywiad, aby wykluczyć przeciwwskazania, ustalić przebieg zabiegu i powiadomić pacjenta o zaleceniach pozabiegowych.
Tkanki tłuszczowej można się pozbyć! Wypróbuj jedną z wielu metod eliminowania zbędnego tłuszczyku!

Skóra delikatna jak płatek śniegu – jak o nią zadbać?

W powietrzu czuć już świąteczną atmosferę. Pomału zaczynają się przygotowania do tych kilku wyjątkowych dni w roku. Świąteczną aurę dopełni biały puch, pokrywający ulice i drzewa. Delikatne płatki śniegu będzie można łapać na dłonie i cieszyć się ich urokiem przez krótką chwilę. Warto przygotować się do świąt nie tylko pod względem prezentów czy przyrządzenia potraw, ale także zadbać o ciało, by skóra błyszczała i była delikatna jak płatek śniegu. Jak zadbać o skórę, by była jędrna i nawilżona?

Codzienna pielęgnacja skóry

Podstawą dbania o skórę jest codzienna pielęgnacja. Kąpiele czy branie prysznica to jedna kwestia, inną jest odpowiednie nawilżanie, stosowanie kosmetyków o dobrym składzie oraz sięganie po peelingi czy maseczki (do twarzy, rąk bądź stóp). Regularne stosowanie peelingów pomoże złuszczyć martwy naskórek, a także pobudzić mikrokrążenie krwi, co sprawia, że inne stosowane preparaty pielęgnacyjne łatwiej się wchłoną. Nawilżanie skóry powinno stać się nawykiem każdego, bez tego nie można liczyć na jędrną i gładką skórę. Każdorazowo po wyjściu spod prysznica czy z wanny należy sięgnąć po krem, który skutecznie nawilży ciało i twarz. Dzięki temu przywrócona zostanie powłoka hydrolipidowa, pokrywająca cały naskórek. Każdy typ skóry potrzebuje nawilżenia, dlatego codzienna pielęgnacja jest tak ważna. Bez niej skóra stanie się wysuszona, utraci blask i elastyczność, a co więcej, będzie bardziej podatna na niekorzystne czynniki zewnętrzne. 

Peelingi medyczne

Oprócz domowego stosowania peelingów warto wybrać peelingi medyczne, które usuwają zmiany chorobowe, defekty kosmetyczne i poprawiają wygląd skóry. Peeling medyczny bazuje na różnych odpowiednio dobranych roztworach chemicznych, które wywołują kontrolowane złuszczenie naskórka i/lub górnych warstw skóry właściwej. Jednym z peelingów medycznych, które walczą ze starzeniem się skóry jest GlyKoPeel, w którego skład wchodzą: czynniki depigmentacyjne (kwas kojowy i ekstrakt z Mącznicy lekarskiej), silny czynnik złuszczający (kwas glikolowy), naturalne związki łagodzące podrażnienia (ekstrakt z morwy białej) oraz witaminy A, C i E. Dzięki peelingowi o działaniu anti-aging skóra staje się bardziej nawilżona i elastyczna, a jej budowa i funkcje ulegają poprawie. Efektem zabiegu jest widoczne odmłodzenie oraz rewitalizacja skóry twarzy. 

Mezoterapia – sposób na odmłodzenie skóry

Innym zabiegiem z zakresu dermatologii estetycznej jest mezoterapia, która działa na skórę w sposób odmładzający. Zabieg ten można stosować zarówno na ciało jak i na twarz. Mezoterapia polega na bezpośredniej iniekcji w miejsca chorobowe substancji leczniczych (kwasu hialuronowego, aminokwasów, witamin i mikroelementów), które oddziaływują na skórę, sprawiając, że ta staje się widocznie nawilżona i ujędrniona. 

Efekty mezoterapii:

 • Spowolnienie procesu starzenia się skóry,
 • Nadanie skórze blasku,
 • Zredukowanie cellulitu i rozstępów,
 • Nawilżenie i ujędrnienie skóry,
 • Zredukowanie zmarszczek i obrzęków pod oczami.

Jak dbać o skórę?

Skóra zaczyna proces starzenia się już po 25-tym roku życia, dlatego tak ważna jest jej pielęgnacja. Codzienne nawilżanie skóry i dbanie o higienę to podstawa, jednak w miarę upływu czasu tylko taka forma pielęgnacji może okazać się niewystarczająca. Dlatego w klinikach medycyny estetycznej dostępny jest szeroki wybór zabiegów, dzięki którym w sposób bezpieczny i skuteczny można zadbać o skórę ciałą i twarzy, by była piękna, jędrna, nawilżona i pełna blasku.

 

Piękno zaczyna się od skóry

W dobie rozwiniętego przemysłu, czasach gdy duża część społeczeństwa przemieszcza się samochodami, a dbanie o środowisko zyskało wymiar walki o przetrwanie dla przyszłych pokoleń, warto zastanowić się również jak zanieczyszczenia powietrza mogą wpływać na skórę. To w końcu największy organ człowieka, który stanowi barierę ochronną organizmu, przez co naraża się na bezpośredni kontakt ze środowiskiem zewnętrznym. To także ta część naszego ciała, na której niemal od razu widać wszelkie zmiany toczące się w organizmie – niedobory witamin, zakłócenia gospodarki hormonalnej itp.

Kiedy potrzebny jest dermatolog?

Dermatolog, to lekarz zajmujący się leczeniem wszelkiego rodzaju chorób skóry – rumienia, różnych odmian trądziku, grzybicy i wielu, wielu innych. Zapytaliśmy ekspertów dermatologii z Wielospecjalistycznej Przychodni Lekarskiej Ortodentika jak dbać o skórę. Podkreślają oni przede wszystkim, że poza stosowaniem łagodnych kosmetyków do stosowania codziennego, nie należy rozwiązywać problemów zdrowotnych skóry na własną rękę. Przekazy medialne nierzadko bogate są w informacje o cudownych terapiach mających przywrócić skórze zdrowie. Nic jednak nie zastąpi konsultacji u doświadczonego specjalisty, który nie tylko trafnie zdiagnozuje problem, ale również dobierze odpowiedni sposób leczenia.  

Trądzik, brodawka – jak leczyć problemy skórne?

Najpopularniejszym schorzeniem dotykającym skóry jest trądzik, który wbrew powszechnie panującej opinii nie jest domeną ludzi młodych. Trądzikiem dermatolodzy nazywają  choroby związane ze wzmożonym wytwarzaniem łoju, czego efektem jest powstawanie zaskórników i grudek. Dodatkowo rozwijające się bakterie są przyczyną powstawania zmian zapalno-ropnych. Innym schorzeniem z jakim przychodzi spotkać się specjalistom są grzybice skóry i paznokci wywoływane są przez grzyby tlenowe, które powszechnie można spotkać w środowisku naturalnym i najbliższym otoczeniu. Do zakażenia może dojść podczas przymierzania butów w sklepie obuwniczym, korzystania z basenu czy dotykania bezdomnych zwierząt. Rozwojowi grzybicy sprzyjają pewne uwarunkowania jak wilgotny i gorący klimat czy niektóre choroby, takie jak na przykład cukrzyca. Korzystne warunki do rozwoju grzybicy stwarzać mogą również: 

 • nowotwory,
 • antybiotykoterapia,
 • niedobór witamin z grupy B,
 • oparzenia,
 • sterydoterapia,
 • zaburzenia hormonalne,
 • zaburzenia odporności,
 • nieodpowiednia higiena,
 • ciąża. 

Podobnie jak grzybicą, dość łatwo można zarazić się również brodawką wirusową powszechnie znaną jako kurzajka. Kurzajki nie są łatwe do leczenia, mają bowiem skłonność do odrastania. Tworzą się po zakażeniu wirusem brodawczaka, do którego może dojść poprzez bezpośredni lub pośredni kontakt z nosicielem wirusa. Podobnie jak grzybicą, kurzajką można zarazić się w miejscach ogólnie dostępnych jak basen, ale także w innych miejscach przez które przewija się wiele osób i gdzie skóra może się stykać ze skażonymi przedmiotami czy powierzchniami. Dermatolodzy z Wielospecjalistycznej Przychodni Lekarskiej Ortodentika podkreślają jednak, że kontakt zdrowej skóry z wirusem nie zawsze musi skończyć się infekcją.  Najbardziej narażone na zakażenie są osoby z uszkodzonym naskórkiem i osłabionym układem immunologicznym – wówczas organizm może przegrać walkę z wirusem i dochodzi do zakażenia. 

Jaką terapię dermatologiczną wybrać?

W leczeniu wszystkich chorób, w tym również chorób skóry, warto jest postawić na wiedzę i doświadczenie specjalistów, którzy potrafią szybko i skutecznie rozwiązywać problemy skórne. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto skontaktować się z dermatologiem, który wskaże odpowiednie postępowanie i oceni rodzaj problemu. W Łukowie czekają na Państwa specjaliści wielu dziedzin, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania:  https://www.ortodentika.pl/kontakt/

Wampirzy lifting na łysienie

Wampirzy lifting zrewolucjonizował sposób myślenia o medycynie estetycznej. Gwiazdy i celebryci chętnie polecają go swoim fanom, a sami regularnie odmładzają ciało tą metodą. Nic dziwnego, bo to jeden z najbardziej naturalnych i skutecznych sposobów na piękną, zawsze młodą skórę. Jednak nie każdy wie, że wampirzy lifting może nie tylko odmładzać. 

Na czym polega wampirzy lifting?

Wiek oraz czynniki zewnętrzne powodują, że stan skóry ulega pogorszeniu. Regenerację, odmłodzenie, poprawę witalności i elastyczności zapewnia – polecana przez poznańską MediArt Clinic – mezoterapia igłowa z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, które zostaje pozyskane z krwi pacjenta. Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego polega na pobraniu niewielkiej ilości krwi od pacjenta i iniekcji tak otrzymanego preparatu w skórę. Powoduje to uaktywnienie białek, które przyspieszają gojenie się skóry i uaktywniają powstawanie nowego kolagenu, co  z kolei skutkuje regeneracją skóry. Osocze bogatopłytkowe pobierane z krwi pacjenta to najbardziej bezpieczny i efektowny sposób wykorzystywany w mezoterapii igłowej. Pobrany od pacjenta materiał zawiera bardzo duże ilości namnożonych płytek krwi, pobudzających regenerację skóry. 

Wampirzy lifting na włosy

Zapytaliśmy ekspertów z kliniki MediArt Clinic o to, czy wampirzy lifting można zastosować na skórę głowy. ,,Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest świetną alternatywą dla innych preparatów stosowanych w mezoterapii igłowej, które uczulają pacjentów’’ – podkreślają eksperci i dodają, że to najlepszy sposób w przypadku osób, u których:

 • wymagana jest odnowa skóry,
 • skóra starzeje się,
 • trwa proces gojenia się skóry po zabiegach kosmetycznych,
 • włosy są osłabione,
 • włosy wypadają,
 • pojawiają się objawy łysienia.

Niezależnie, czy nadmierne wypadanie włosów ma podłoże genetyczne, hormonalne, jest związane ze złą dietą czy długotrwałym stresem – mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest rozwiązaniem tego problemu. Bardzo dużym atutem mezoterapii igłowej z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest fakt, że po zabiegu nie jest wymagany okres rekonwalescencji. Pacjenci w zasadzie od razu mogą wrócić do codziennych czynności, jednak – jak wskazują eksperci –  zaleca się, aby po zabiegu unikać kontaktu ze słońcem, a przez pierwsze 24 godziny nie powinno się korzystać z sauny, basenu czy siłowni. Ponadto w przypadku zastosowania wampirzego liftingu na skórę głowy, nie należy myć włosów przez 12 godzin od zabiegu. 

Czy mezoterapię należy powtarzać?

Efekty mezoterapii osoczem bogatopłytkowym można zauważyć już po pierwszym zabiegu. Zaleca się jednak, aby – w zależności od wybranej formy – wykonywać po 3 zabiegi co 2 tygodnie (mezoterapia igłowa lub mezoterapia igłowa skóry), po 3 zabiegi co 30 dni (wypełnienie) lub jednorazowo (jako wspomaganie gojenia się). Pozwoli to nie tylko na uzyskanie spektakularnych efektów terapii, lecz także utrwali jej efekty na dłuższy czas. Najlepiej na temat leczenia łysienia metodą mezoterapii osoczem bogatopłytkowym porozmawiać z ekspertem, który po ocenie stanu skóry głowy ustali przebieg kuracji oraz rozwieje wszelkie wątpliwości. Na konsultację wstępną ze specjalistą MediArt Clinic można umówić się poprzez stronę internetową: www.mediartclinic.pl

Niesamowita moc EXILIS ELITE

Innowacyjne urządzenie, jakim jest EXILIS ELITE, łączy w sobie moc ultradźwięków, a także energii o wysokiej częstotliwości. Warto wiedzieć, że ten niezwykły i wielofunkcyjny system doskonale radzi sobie z różnymi niedoskonałościami, które dotykają zarówno twojej twarzy, jak i reszty ciała. EXILIS ELITE, może Ci pomóc w wielu objawach – od walki z nadmierną i uciążliwą tkanką tłuszczową, aż po starzenie się Twojej skóry. Jego spektakularne działanie utrzymuje się przez długi czas zaś pozytywne efekty zaskoczą nawet Ciebie! Warto wiedzieć o tym, że działanie tego urządzenia, jest w pełni bezpieczne i komfortowe podczas całego zabiegu. To właśnie monitoring temperatury tkanki zabezpiecza skórę pacjenta przed zbyt nadmiernym wzrostem temperatury. Zabieg jest więc bezbolesny i przyjemny – pacjenci odczuwają jedynie lekkie i przyjemne ciepło.

Trzy kroki do doskonałości:

Działanie EXILIS ELITE dzielone jest na trzy fazy. W pierwszej z nich cała energia zostaje skupiona na miejscu, które zostaje poddane zabiegowi. Podczas emisji energii zostaje włączony do pracy specjalny system chłodzenia, który zapobiega nadmiernemu przegrzewaniu się skóry pacjenta. Drugim etapem jest izolacja z wkraczającymi do akcji ultradźwiękami. Rozkładają one wówczas liczne zwłóknienia powstające w naszym organizmie, które przyczyniają się do naszego złego wyglądu. Łatwiej jest się wtedy pozbyć nadmiaru tłuszczu z naszego organizmu. Ostatnim etapem jest dezaktywacja, czyli zmniejszenie objętości niechcianych przez nas komórek tłuszczowych, a także ich redukcja.

Kiedy najlepiej wykonać zabieg?

Zapytaliśmy długoletnich specjalistów z Medbeauty Aesthetic Clinic KEPA o to, kiedy należy stosować EXILIS ELITE. Ich odpowiedź była jednoznaczna. Jeśli zależy Ci na jak najlepszym zabiegu, który da szybkie i przede wszystkim widoczne efekty, to warto skorzystać z pomocy tego urządzenia. W medycynie estetycznej znalazło ono swoje zastosowanie  w przypadku długotrwałej i nieskutecznej walki z oporną tkanką tłuszczową na naszym ciele. Urządzenie jest również rekomendowanie w przypadku zmagania się z wiotką skórą, zmarszczkami, a także cellulitem. Również osoby mające wyraźne kłopoty z dysproporcjami w swojej sylwetce mogą liczyć na pomoc, dzięki EXILIS ELITE!  Jeśli więc któryś z wymienionych problemów stanowi Twoją barierę psychiczną w codziennym funkcjonowaniu to rozważ ten bezpieczny zabieg!

Co zyskasz dzięki EXILIS ELITE?

Dzięki EXILIS ELITE możesz osiągnąć długotrwałe i w pełni spektakularne efekty na swoim ciele. Nie musisz więc obawiać się tego, że efekty nie będą widoczne, ani tym bardziej zadowalające. To wielofunkcyjne urządzenie pomoże Ci w wielu problemach estetycznych. Dzięki zastosowaniu EXILIS ELITE możesz znów poczuć się nie tylko pięknie i młodo, ale komfortowo w swoim własnym ciele. Oznacza to koniec z kompleksami, na jakie do tej pory cierpiałaś. Możesz znów cieszyć się nie tylko odnowioną twarzą, ale całym ciałem! Zabieg można przeprowadzać także w okolicy ramion, nóg, czy też brzucha. Do efektów EXILIS ELITE, zalicza się: 

 • Redukcję tłuszczu;
 • Efekt liftingu twarzy;
 • Widoczną redukcję cellulitu;
 • Odmłodzenie skóry;

Należy liczyć się z tym, że nie każdy zabieg został przeznaczony dla każdego. Istnieją pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu z zastosowaniem EXILIS ELITE. Najczęstszymi przeciwwskazaniami, które uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu z użyciem tego urządzenia to ciąża, a także laktacja. Choroby, takie jak nowotwory, zaburzenie krzepliwości krwi, opryszczka.

Jak powstrzymać wypadanie włosów i poprawić ich kondycję? O zabiegach leczących łysienie

Utrata włosów to zawsze poważny problem estetyczny i zdrowotny. Przyczyn łysienia należy upatrywać w różnych schorzeniach ogólnoustrojowych, ale także trybie życia czy narażeniu na zbyt duży stres. Jakiekolwiek czynniki odpowiadają za złą kondycję włosów, możemy próbować ratować sytuację, korzystając z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Zabiegi powstrzymujące wypadanie włosów stosowane są z powodzeniem u kobiet i mężczyzn.

Przeszczep komórek – Regenera Activa

Zabieg Regenera Activa to autologiczny przeszczep komórek macierzystych, progenitorowych oraz czynnika wzrostu. Proces polega na pobraniu od pacjenta wycinka skóry z okolic karku na linii włosów, następnie odseparowaniu potrzebnych komórek oraz przeniesieniu ich metodą mezoterapii w problematyczne miejsce. Cała procedura jest bezbolesna, ponieważ podczas zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe. Przeszczep autologiczny przebiega więc w trzech etapach, jednak wszystkie przeprowadzane są podczas jednej wizyty, która trwa około 20 minut. Przed podjęciem decyzji o przeszczepie niezbędna jest konsultacja lekarska. Specjalista powinien zapoznać się ze stanem skóry, dowiedzieć, jak zaawansowany jest proces utraty włosów. To także miejsce na omówienie szczegółów zabiegu, przeciwwskazań oraz zaleceń, co do niezbędnych badań. Co ciekawe, zabieg nie wymaga powtórzeń, zazwyczaj wystarczy jedna sesja, aby rozpocząć procesy regeneracyjne w skórze głowy. Jeśli stan skóry tego wymaga, lekarz może zalecić powrót do terapii po 2-3 latach. Regenera Activa, zabieg leczący łysienie, który możemy wykonać m.in. w MediArt w Poznaniu, stymuluje procesy naprawcze w obrębie skóry głowy, regeneruje ją i powstrzymuje łysienie.

Osocze na łysienie

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym PRP, zwana jest także wampirzym liftingiem. Zabieg pomaga zrewitalizować skórę, a dodatkowo umożliwia leczenie łysienia, dlatego stosowany jest na skórze twarzy, głowy, dekoltu czy dłoni. Osocze zostaje wyodrębnione z krwi pacjenta, w związku z tym pierwszym etapem zabiegu jest pobranie krwi od pacjenta. Specjalne urządzenie wyselekcjonuje komórki osocza, dzięki czemu powstanie koncentrat, zawierający komórki macierzyste. Przygotowany preparat krwi zostaje podany pacjentowi poprzez iniekcje cienką igłą. W przypadku leczenia łysienia krew podawana jest w owłosioną skórę głowy. Dzięki zabiegowi poprawia się ukrwienie skóry głowy, następuje wzmożona produkcja kolagenu, skóra odbudowuje się, następuje regeneracja cebulek włosowych. Zabieg jest bezpieczny, ponieważ wykorzystuje materiał pochodzący od pacjenta. Może być stosowany jako procedura anti-aging.

Lipofilling – zwiększenie porostu włosów

Lipofilling to procedura, której jednorazowe wykonanie przynosi rezultaty w postaci odżywienia włosów oraz ich zagęszczenia. Zabieg pomaga leczyć stany zapalne skóry, pobudza porost nowych włosów, zagęszcza i wzmacnia je. Zabieg lipofillingu możemy wykonać w klinice MediArt w Poznaniu, jako jedną z nieinwazyjnych, skutecznych technik leczenia utraty włosów. Metoda wykorzystuje właściwości komórek macierzystych, które przeniesione w obszar skóry głowy, aktywują jej komórki i powodują wzrost włosów. Zabieg jest bezpieczny, komfortowy, skuteczny i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Liczba koniecznych sesji uzależniona jest od rodzaju i zaawansowania problemu pacjenta.

Zmagasz się z problemem wypadających włosów? Myślisz o ich wzmocnieniu i zagęszczeniu? Chcesz powstrzymać wypadanie? Wybierz jeden z zabiegów na https://mediartclinic.pl.

Choroby przyzębia

Zdrowy, śnieżnobiały uśmiech wbrew pozorom nie dotyczy jedynie naszych zębów. Sekret zdrowego, pięknego uzębienia kryje się znacznie głębiej, czyli w zdrowych, zadbanych dziąsłach. W ostatnim czasie coraz więcej pacjentów zgłasza się do lekarzy stomatologów z problemami dotyczącymi przyzębia, które są kluczową strukturą utrzymującą zęby w doskonałej kondycji zdrowotnej.

Nie tylko próchnica

Choroby związane z przyzębiem, obok próchnicy, stanowią jedną z najczęstszych przyczyn utraty zębów. Według Światowej Organizacji Zdrowia chorobami przyzębia dotknięte jest około 80% dorosłej populacji, jednakże coraz częściej zdarza się, że choroby przyzębia dotykają ludzi młodych, a także dzieci.

Objawy świadczące o chorobach przyzębia

Jak podkreślają specjaliści ze Smile Design Clinic w Warszawie aby zapobiec nieprzyjemnym chorobom przyzębia, należy przywiązywać dużą wagę do codziennej higieny jamy ustnej oraz obserwowania dziąseł. Zdrowe dziąsła charakteryzują się bladoróżowym zabarwieniem, prawidłowym, równomiernym napięciem oraz sinusoidalnym kształtem zawieszonym nad szyjkami zębów. Jeżeli zaobserwujemy u siebie krwawienie, czy to podczas spożywania posiłków, czy podczas szczotkowania zębów, może to świadczyć o rozwijającym się stanie zapalnym. Zdarza się, że wokół dziąseł zaczynają pojawiać się zabarwione na czerwono zgrubienia wokół szyjek zębów lub szyjki ulegają obniżeniu się. Powoduje to nie tylko wrażliwość na zmiany temperatur, lecz także może być symptomem choroby. Co więcej, żadna zmiana położenia zęba w łuku zębowym nie powinna umknąć naszej uwadze. Najbardziej zauważalnym symptomem świadczącym o problemie z przyzębiem jest chybotliwość zęba, ból w trakcie rozgryzania pokarmów, spożywania napojów czy nawet podczas mówienia. W znacznej części przypadków chorobom dziąseł towarzyszy nieprzyjemny zapach z ust oraz zaburzenia w odczuwaniu smaku. Powyższe objawy powinny spowodować, że pacjent uda się do lekarza stomatologa.

Czy każda choroba przyzębia objawia się w widoczny sposób?

Niestety, nie. Znaczna grupa pacjentów, u której rozwijają się choroby przyzębia, nie zauważa niepokojących objawów. Przykładowo, pacjenci nie zauważają znacznego obniżenia się kieszonek zębowych. To szczególnie niebezpieczne, gdyż może świadczyć o rozwijającej się infekcji tkanek znajdujących się wokół zęba czy wręcz postępującemu zanikowi wypustek kostnych. Często pacjenci bagatelizują ten problem.

Zdjęcie pantomograficzne

Aby uniknąć powyższych problemów, pacjenci raz na jakiś czas powinni zgłaszać się na wykonanie zdjęcia pantomograficznego. Zdjęcie pantomograficzne pozwala stomatologowi wykryć wiele zmian chorobowych na długo przed pojawieniem się symptomów w jamie ustnej pacjenta. Nie należy zapominać, że zdjęcie pozwoli na wykrycie objawów próchnicy czy zmian nowotworowych. Wykonanie zdjęcia trwa kilka sekund i jest bezbolesne. To idealna profilaktyka dla zdrowia i pięknego uśmiechu.

Kliknij, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o: chorobach przyzębia i  proponowanych sposobach ich leczenia przez specjalistów ze Smile Design Clinic w Warszawie. 

Depilacja laserowa – gładkie ciało bez bólu

Kobiety usuwały włoski z ciała już w starożytności za pomocą masy cukrowej albo zaostrzonych muszelek. Modę na depilację nóg zapoczątkowała amerykańska gwiazda Betty Grable w 1943 roku. Obecność włosów w okolicy bikini i pach stała się powodem do wstydu, więc regularnie poddajemy skórę działaniu wosku lub depilacji laserowej.

Czy domowe metody są skuteczne?

Włosy na nogach wrastają na głębokość jednego milimetra w głąb skóry i są umieszczone w mieszkach włosowych. Składają się z:

 • korzenia – wewnętrznej części, która znajduję się pod skórą,
 • łodygi – zewnętrznej części włosa.

Depilacja woskiem lub maszynką usuwa tylko łodygi, przez co kobieta uzyskuje chwilowy efekt gładkich nóg. W przypadku wosku należy go najpierw rozgrzać, przyłożyć do skóry i zerwać. Alternatywę stanowią plastry, które trochę kosztują. Kolejne zabiegi depilacji są coraz trudniejsze: owłosienie staje się ciemniejsze i mocniejsze. Zaczyna odrastać, a w okolicach stroju kąpielowego kobieta odczuwa dyskomfort w postaci niekomfortowego swędzenia. Regularne depilowanie bikini tradycyjnymi metodami podrażnia też skórę. Sposobem na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy na kremach depilacyjnych jest laserowe usuwanie owłosienia.

Eksperci z kliniki MediArt w Poznaniu stwierdzają, że nowoczesne urządzenia umożliwiają bezbolesną depilację nóg i bikini. To nie tylko bezpieczny, lecz także przyjemny zabieg, który nie wymaga rekonwalescencji. Dodatkowo, laser działa korzystnie na skórę, gdyż stymuluje ją do odbudowy i wytwarzania kolagenu – białka odpowiedzialnego za elastyczność.

Wskazania do wykonania zabiegu depilacji laserowej:

 • niechciane włosy na ciele,
 • otwarte naczynka,
 • przebarwienia na skórze,
 • pootwierane pory,
 • nieestetyczne blizny,
 • rozstępy.

Jak przebiega depilacja bikini za pomocą lasera?

Laserowe usuwanie owłosienia z wykorzystaniem Alma Harmony XL Pro przebiega całkowicie bezboleśnie, ponieważ wiązka wnika w głąb skóry na 3 milimetry  i jednocześnie depiluję bikini. Proces laserowego usuwania owłosienia rozpoczyna się od wizyty kontrolnej, na której pacjent ustala ze specjalistą obszary zabiegowe oraz harmonogram terapii. Pierwszy zabieg usuwa 30% owłosienia, a następnie stopniowo pozbawiają pacjenta niechcianych włosków. Laser niszczy korzenie włosów, więc ,,wypadają’’ z ciała. Zalecana jest seria 4 zabiegów depilacji laserowej, w odstępie 5-8 tygodni, czyli jeden zabieg w ciągu miesiąca. W dniu zabiegu pacjentka przychodzi do gabinetu medycyny estetycznej i kładzie się na fotelu kosmetycznym. Następnie ekspertka dobiera moc lasera i stosuje żel chroniący skórę. Po chwili specjalista przykłada prostokątną głowice, aby rozpocząć depilację nóg. Naświetla je w krótkich seriach, usuwając zbędne owłosienie.

Zalecenia pozabiegowe:

 • unikać kąpieli tego samego dnia,
 • zastosować krem nawilżający,
 • myć skórę łagodnymi kosmetykami,
 • unikać basenu oraz sauny,
 • używać kremów z filtrem UV,
 • unikać stosowania preparatów złuszczających.

Ile czasu pacjent powinien zarezerwować na zabieg?

Laserowe usuwanie owłosienia trwa około 50 minut, ale wszystko zależy od rodzaju, grubości i koloru włosów. Najbardziej podatne na zabieg jest zestawienie ciemnego owłosienia i jasnej skóry, ale osoby o jasnych włosach również mogą liczyć na efekty. Widać je od razu po zakończeniu zabiegu, a na całkowicie wydepilowaną okolicę bikini czy innego obszaru należy poczekać do końca terapii. Skóra jest delikatnie zaczerwieniona przez dwa, trzy dni, po czym wraca naturalny kolor. Najważniejszą cechą depilacji laserowej Alma XL Pro jest bezbolesność. Podczas depilacji bikini czy nóg, pacjenci odczuwają przyjemne ciepło na skórze. Przeciwwskazaniami do zabiegu są: ciąża, opalona skóra, stany zapalne, przyjmowanie steroidów oraz epilepsja. Pacjenci, którzy są wolni od powyższych dolegliwości, mogą trwale pozbyć się owłosienia z ciała i pożegnać z nieprzyjemną depilacją woskiem.

Kliknij, po więcej informacji na temat: zabiegu laserowego usuwania owłosienia

Trzy zabiegi na cellulit, które musisz poznać, jeśli chcesz na zawsze pozbyć się skórki pomarańczowej!

Cellulit na udach i pośladkach to problem, z którym jak pokazują statystyki, może zmagać się nawet co druga kobieta na świecie. Okazuje się, że w dzisiejszych czasach nawet zdrowy tryb życia i regularna aktywność fizyczna wcale nie są gwarantem gładkiej i równomiernej skóry. Z cellulitem mają do czynienia również szczupłe osoby, dbające o zdrowy tryb życia. Jak zatem możemy pozbyć się tej uporczywej przypadłości i uchronić się przed nią w przyszłości? Najlepiej poprzez regularne wykonywanie specjalistycznych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Wraz ze specjalistami z Kliniki Melitus w Warszawie przedstawiamy 3 zabiegi na cellulit, które musisz poznać, jeśli chcesz na zawsze pozbyć się skórki pomarańczowej!

Intelect RPW – fala akustyczna przeciw skórce pomarańczowej

Usuwanie cellulitu falą akustyczną to jeden z bardziej nowoczesnych i skutecznych sposobów na pozbycie się uporczywej skórki pomarańczowej. Urządzenie Intelect RPW poprzez emisję radialnej fali akustycznej trafia bezpośrednio w źródło cellulitu i eliminuje jego przyczyny. Dzięki dwóm specjalnym głowicom przebieg zabiegu jest całkowicie nieinwazyjny – falę akustyczną wprowadza się poprzez skórę do tkanek w postaci drgań o wysokiej częstotliwości. Takie działanie przyczynia się do rozpadu kolagenu budującego włókniste przegrody tkanki łącznej. W wyniku zabiegu podskórne komórki tłuszczowe, stanowiące główny składnik cellulitu, zostają zmniejszone, zaś włókna stają się bardziej elastyczne. Dodatkowo, zabieg falami akustycznymi stymuluje krążenie krwi i limfy, pobudza metabolizm oraz produkcję kolagenu, dzięki czemu skóra staje się bardziej gęsta i napięta, a obszary ciała, które zostały poddane leczeniu, stają wyszczuplone i wymodelowane. Zabieg trwający zaledwie od 20 do 60 minut pozwala na widoczną redukcję cellulitu I-III stopnia, usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej zniekształcającej figurę, a także zmniejszenie obwodu ciała nawet o kilka centymetrów.

Karboksyterapia na cellulit

Kolejnym zabiegiem antycellulitowym rekomendowanym przez specjalistów z Kliniki Melitus jest karboksyterapia – minimalnie inwazyjny zabieg, przynoszący doskonałe efekty nie tylko przy redukcji cellulitu, lecz także odmładzaniu skóry. Czym dokładnie jest karboksyterapia? To rozbijanie tkanki tłuszczowej przy pomocy dwutlenku węgla. Podczas zabiegu CO2 podawany jest podskórnie lub śródskórnie, co pozwala poprawić krążenie krwi i limfy w organizmie oraz przyspieszyć metabolizm komórkowy, a tym samym spalanie naruszonych komórek tłuszczowych. Dwutlenek węgla skutecznie dotlenia i stymuluje włókna kolagenu oraz elastyny do namnażania się, czego efektem jest poprawa napięcia i kolorytu skóry. Zabieg jest dla pacjenta praktycznie bezbolesny i trwa zaledwie od kilku do kilkunastu minut, podczas których skuteczność redukcji cellulitu osiąga poziom nawet 89%! Oczywiście, specjaliści z Kliniki Melitus zalecają, aby w celu osiągnięcia jak najbardziej satysfakcjonujących rezultatów, przeprowadzić około 5-10 zabiegów w przeciągu 7-14 dni.

Mezoterapia na cellulit

Mezoterapia to jeden z tradycyjnych sposobów medycyny estetycznej na różne problemy skórne pacjentów – jest to nie tylko doskonała metoda przeciwdziałająca starzeniu skóry czy łysieniu, lecz także właśnie powstawaniu cellulitu. Do zabiegu wykorzystuje się różnorodne mieszanki preparatów i koktajli witaminowych, które mają na celu poprawić metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej, a także ujędrnić skórę w miejscach objętych cellulitem. Przy leczeniu cellulitu sprawdza się zarówno mezoterapia igłowa, jak i bezigłowa, które warto łączyć z masażem w celu uzyskania jak najbardziej optymalnych efektów terapii.

Kliknij i zapoznaj się bliżej z przedstawionymi zabiegami na cellulit w Klinice Melitus.