Piękno zaczyna się od skóry

W dobie rozwiniętego przemysłu, czasach gdy duża część społeczeństwa przemieszcza się samochodami, a dbanie o środowisko zyskało wymiar walki o przetrwanie dla przyszłych pokoleń, warto zastanowić się również jak zanieczyszczenia powietrza mogą wpływać na skórę. To w końcu największy organ człowieka, który stanowi barierę ochronną organizmu, przez co naraża się na bezpośredni kontakt ze środowiskiem zewnętrznym. To także ta część naszego ciała, na której niemal od razu widać wszelkie zmiany toczące się w organizmie – niedobory witamin, zakłócenia gospodarki hormonalnej itp.

Kiedy potrzebny jest dermatolog?

Dermatolog, to lekarz zajmujący się leczeniem wszelkiego rodzaju chorób skóry – rumienia, różnych odmian trądziku, grzybicy i wielu, wielu innych. Zapytaliśmy ekspertów dermatologii z Wielospecjalistycznej Przychodni Lekarskiej Ortodentika jak dbać o skórę. Podkreślają oni przede wszystkim, że poza stosowaniem łagodnych kosmetyków do stosowania codziennego, nie należy rozwiązywać problemów zdrowotnych skóry na własną rękę. Przekazy medialne nierzadko bogate są w informacje o cudownych terapiach mających przywrócić skórze zdrowie. Nic jednak nie zastąpi konsultacji u doświadczonego specjalisty, który nie tylko trafnie zdiagnozuje problem, ale również dobierze odpowiedni sposób leczenia.  

Trądzik, brodawka – jak leczyć problemy skórne?

Najpopularniejszym schorzeniem dotykającym skóry jest trądzik, który wbrew powszechnie panującej opinii nie jest domeną ludzi młodych. Trądzikiem dermatolodzy nazywają  choroby związane ze wzmożonym wytwarzaniem łoju, czego efektem jest powstawanie zaskórników i grudek. Dodatkowo rozwijające się bakterie są przyczyną powstawania zmian zapalno-ropnych. Innym schorzeniem z jakim przychodzi spotkać się specjalistom są grzybice skóry i paznokci wywoływane są przez grzyby tlenowe, które powszechnie można spotkać w środowisku naturalnym i najbliższym otoczeniu. Do zakażenia może dojść podczas przymierzania butów w sklepie obuwniczym, korzystania z basenu czy dotykania bezdomnych zwierząt. Rozwojowi grzybicy sprzyjają pewne uwarunkowania jak wilgotny i gorący klimat czy niektóre choroby, takie jak na przykład cukrzyca. Korzystne warunki do rozwoju grzybicy stwarzać mogą również: 

 • nowotwory,
 • antybiotykoterapia,
 • niedobór witamin z grupy B,
 • oparzenia,
 • sterydoterapia,
 • zaburzenia hormonalne,
 • zaburzenia odporności,
 • nieodpowiednia higiena,
 • ciąża. 

Podobnie jak grzybicą, dość łatwo można zarazić się również brodawką wirusową powszechnie znaną jako kurzajka. Kurzajki nie są łatwe do leczenia, mają bowiem skłonność do odrastania. Tworzą się po zakażeniu wirusem brodawczaka, do którego może dojść poprzez bezpośredni lub pośredni kontakt z nosicielem wirusa. Podobnie jak grzybicą, kurzajką można zarazić się w miejscach ogólnie dostępnych jak basen, ale także w innych miejscach przez które przewija się wiele osób i gdzie skóra może się stykać ze skażonymi przedmiotami czy powierzchniami. Dermatolodzy z Wielospecjalistycznej Przychodni Lekarskiej Ortodentika podkreślają jednak, że kontakt zdrowej skóry z wirusem nie zawsze musi skończyć się infekcją.  Najbardziej narażone na zakażenie są osoby z uszkodzonym naskórkiem i osłabionym układem immunologicznym – wówczas organizm może przegrać walkę z wirusem i dochodzi do zakażenia. 

Jaką terapię dermatologiczną wybrać?

W leczeniu wszystkich chorób, w tym również chorób skóry, warto jest postawić na wiedzę i doświadczenie specjalistów, którzy potrafią szybko i skutecznie rozwiązywać problemy skórne. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto skontaktować się z dermatologiem, który wskaże odpowiednie postępowanie i oceni rodzaj problemu. W Łukowie czekają na Państwa specjaliści wielu dziedzin, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania:  https://www.ortodentika.pl/kontakt/

Niesamowita moc EXILIS ELITE

Innowacyjne urządzenie, jakim jest EXILIS ELITE, łączy w sobie moc ultradźwięków, a także energii o wysokiej częstotliwości. Warto wiedzieć, że ten niezwykły i wielofunkcyjny system doskonale radzi sobie z różnymi niedoskonałościami, które dotykają zarówno twojej twarzy, jak i reszty ciała. EXILIS ELITE, może Ci pomóc w wielu objawach – od walki z nadmierną i uciążliwą tkanką tłuszczową, aż po starzenie się Twojej skóry. Jego spektakularne działanie utrzymuje się przez długi czas zaś pozytywne efekty zaskoczą nawet Ciebie! Warto wiedzieć o tym, że działanie tego urządzenia, jest w pełni bezpieczne i komfortowe podczas całego zabiegu. To właśnie monitoring temperatury tkanki zabezpiecza skórę pacjenta przed zbyt nadmiernym wzrostem temperatury. Zabieg jest więc bezbolesny i przyjemny – pacjenci odczuwają jedynie lekkie i przyjemne ciepło.

Trzy kroki do doskonałości:

Działanie EXILIS ELITE dzielone jest na trzy fazy. W pierwszej z nich cała energia zostaje skupiona na miejscu, które zostaje poddane zabiegowi. Podczas emisji energii zostaje włączony do pracy specjalny system chłodzenia, który zapobiega nadmiernemu przegrzewaniu się skóry pacjenta. Drugim etapem jest izolacja z wkraczającymi do akcji ultradźwiękami. Rozkładają one wówczas liczne zwłóknienia powstające w naszym organizmie, które przyczyniają się do naszego złego wyglądu. Łatwiej jest się wtedy pozbyć nadmiaru tłuszczu z naszego organizmu. Ostatnim etapem jest dezaktywacja, czyli zmniejszenie objętości niechcianych przez nas komórek tłuszczowych, a także ich redukcja.

Kiedy najlepiej wykonać zabieg?

Zapytaliśmy długoletnich specjalistów z Medbeauty Aesthetic Clinic KEPA o to, kiedy należy stosować EXILIS ELITE. Ich odpowiedź była jednoznaczna. Jeśli zależy Ci na jak najlepszym zabiegu, który da szybkie i przede wszystkim widoczne efekty, to warto skorzystać z pomocy tego urządzenia. W medycynie estetycznej znalazło ono swoje zastosowanie  w przypadku długotrwałej i nieskutecznej walki z oporną tkanką tłuszczową na naszym ciele. Urządzenie jest również rekomendowanie w przypadku zmagania się z wiotką skórą, zmarszczkami, a także cellulitem. Również osoby mające wyraźne kłopoty z dysproporcjami w swojej sylwetce mogą liczyć na pomoc, dzięki EXILIS ELITE!  Jeśli więc któryś z wymienionych problemów stanowi Twoją barierę psychiczną w codziennym funkcjonowaniu to rozważ ten bezpieczny zabieg!

Co zyskasz dzięki EXILIS ELITE?

Dzięki EXILIS ELITE możesz osiągnąć długotrwałe i w pełni spektakularne efekty na swoim ciele. Nie musisz więc obawiać się tego, że efekty nie będą widoczne, ani tym bardziej zadowalające. To wielofunkcyjne urządzenie pomoże Ci w wielu problemach estetycznych. Dzięki zastosowaniu EXILIS ELITE możesz znów poczuć się nie tylko pięknie i młodo, ale komfortowo w swoim własnym ciele. Oznacza to koniec z kompleksami, na jakie do tej pory cierpiałaś. Możesz znów cieszyć się nie tylko odnowioną twarzą, ale całym ciałem! Zabieg można przeprowadzać także w okolicy ramion, nóg, czy też brzucha. Do efektów EXILIS ELITE, zalicza się: 

 • Redukcję tłuszczu;
 • Efekt liftingu twarzy;
 • Widoczną redukcję cellulitu;
 • Odmłodzenie skóry;

Należy liczyć się z tym, że nie każdy zabieg został przeznaczony dla każdego. Istnieją pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu z zastosowaniem EXILIS ELITE. Najczęstszymi przeciwwskazaniami, które uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu z użyciem tego urządzenia to ciąża, a także laktacja. Choroby, takie jak nowotwory, zaburzenie krzepliwości krwi, opryszczka.

Trzy zabiegi na cellulit, które musisz poznać, jeśli chcesz na zawsze pozbyć się skórki pomarańczowej!

Cellulit na udach i pośladkach to problem, z którym jak pokazują statystyki, może zmagać się nawet co druga kobieta na świecie. Okazuje się, że w dzisiejszych czasach nawet zdrowy tryb życia i regularna aktywność fizyczna wcale nie są gwarantem gładkiej i równomiernej skóry. Z cellulitem mają do czynienia również szczupłe osoby, dbające o zdrowy tryb życia. Jak zatem możemy pozbyć się tej uporczywej przypadłości i uchronić się przed nią w przyszłości? Najlepiej poprzez regularne wykonywanie specjalistycznych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Wraz ze specjalistami z Kliniki Melitus w Warszawie przedstawiamy 3 zabiegi na cellulit, które musisz poznać, jeśli chcesz na zawsze pozbyć się skórki pomarańczowej!

Intelect RPW – fala akustyczna przeciw skórce pomarańczowej

Usuwanie cellulitu falą akustyczną to jeden z bardziej nowoczesnych i skutecznych sposobów na pozbycie się uporczywej skórki pomarańczowej. Urządzenie Intelect RPW poprzez emisję radialnej fali akustycznej trafia bezpośrednio w źródło cellulitu i eliminuje jego przyczyny. Dzięki dwóm specjalnym głowicom przebieg zabiegu jest całkowicie nieinwazyjny – falę akustyczną wprowadza się poprzez skórę do tkanek w postaci drgań o wysokiej częstotliwości. Takie działanie przyczynia się do rozpadu kolagenu budującego włókniste przegrody tkanki łącznej. W wyniku zabiegu podskórne komórki tłuszczowe, stanowiące główny składnik cellulitu, zostają zmniejszone, zaś włókna stają się bardziej elastyczne. Dodatkowo, zabieg falami akustycznymi stymuluje krążenie krwi i limfy, pobudza metabolizm oraz produkcję kolagenu, dzięki czemu skóra staje się bardziej gęsta i napięta, a obszary ciała, które zostały poddane leczeniu, stają wyszczuplone i wymodelowane. Zabieg trwający zaledwie od 20 do 60 minut pozwala na widoczną redukcję cellulitu I-III stopnia, usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej zniekształcającej figurę, a także zmniejszenie obwodu ciała nawet o kilka centymetrów.

Karboksyterapia na cellulit

Kolejnym zabiegiem antycellulitowym rekomendowanym przez specjalistów z Kliniki Melitus jest karboksyterapia – minimalnie inwazyjny zabieg, przynoszący doskonałe efekty nie tylko przy redukcji cellulitu, lecz także odmładzaniu skóry. Czym dokładnie jest karboksyterapia? To rozbijanie tkanki tłuszczowej przy pomocy dwutlenku węgla. Podczas zabiegu CO2 podawany jest podskórnie lub śródskórnie, co pozwala poprawić krążenie krwi i limfy w organizmie oraz przyspieszyć metabolizm komórkowy, a tym samym spalanie naruszonych komórek tłuszczowych. Dwutlenek węgla skutecznie dotlenia i stymuluje włókna kolagenu oraz elastyny do namnażania się, czego efektem jest poprawa napięcia i kolorytu skóry. Zabieg jest dla pacjenta praktycznie bezbolesny i trwa zaledwie od kilku do kilkunastu minut, podczas których skuteczność redukcji cellulitu osiąga poziom nawet 89%! Oczywiście, specjaliści z Kliniki Melitus zalecają, aby w celu osiągnięcia jak najbardziej satysfakcjonujących rezultatów, przeprowadzić około 5-10 zabiegów w przeciągu 7-14 dni.

Mezoterapia na cellulit

Mezoterapia to jeden z tradycyjnych sposobów medycyny estetycznej na różne problemy skórne pacjentów – jest to nie tylko doskonała metoda przeciwdziałająca starzeniu skóry czy łysieniu, lecz także właśnie powstawaniu cellulitu. Do zabiegu wykorzystuje się różnorodne mieszanki preparatów i koktajli witaminowych, które mają na celu poprawić metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej, a także ujędrnić skórę w miejscach objętych cellulitem. Przy leczeniu cellulitu sprawdza się zarówno mezoterapia igłowa, jak i bezigłowa, które warto łączyć z masażem w celu uzyskania jak najbardziej optymalnych efektów terapii.

Kliknij i zapoznaj się bliżej z przedstawionymi zabiegami na cellulit w Klinice Melitus.