Skóra delikatna jak płatek śniegu – jak o nią zadbać?

W powietrzu czuć już świąteczną atmosferę. Pomału zaczynają się przygotowania do tych kilku wyjątkowych dni w roku. Świąteczną aurę dopełni biały puch, pokrywający ulice i drzewa. Delikatne płatki śniegu będzie można łapać na dłonie i cieszyć się ich urokiem przez krótką chwilę. Warto przygotować się do świąt nie tylko pod względem prezentów czy przyrządzenia potraw, ale także zadbać o ciało, by skóra błyszczała i była delikatna jak płatek śniegu. Jak zadbać o skórę, by była jędrna i nawilżona?

Codzienna pielęgnacja skóry

Podstawą dbania o skórę jest codzienna pielęgnacja. Kąpiele czy branie prysznica to jedna kwestia, inną jest odpowiednie nawilżanie, stosowanie kosmetyków o dobrym składzie oraz sięganie po peelingi czy maseczki (do twarzy, rąk bądź stóp). Regularne stosowanie peelingów pomoże złuszczyć martwy naskórek, a także pobudzić mikrokrążenie krwi, co sprawia, że inne stosowane preparaty pielęgnacyjne łatwiej się wchłoną. Nawilżanie skóry powinno stać się nawykiem każdego, bez tego nie można liczyć na jędrną i gładką skórę. Każdorazowo po wyjściu spod prysznica czy z wanny należy sięgnąć po krem, który skutecznie nawilży ciało i twarz. Dzięki temu przywrócona zostanie powłoka hydrolipidowa, pokrywająca cały naskórek. Każdy typ skóry potrzebuje nawilżenia, dlatego codzienna pielęgnacja jest tak ważna. Bez niej skóra stanie się wysuszona, utraci blask i elastyczność, a co więcej, będzie bardziej podatna na niekorzystne czynniki zewnętrzne. 

Peelingi medyczne

Oprócz domowego stosowania peelingów warto wybrać peelingi medyczne, które usuwają zmiany chorobowe, defekty kosmetyczne i poprawiają wygląd skóry. Peeling medyczny bazuje na różnych odpowiednio dobranych roztworach chemicznych, które wywołują kontrolowane złuszczenie naskórka i/lub górnych warstw skóry właściwej. Jednym z peelingów medycznych, które walczą ze starzeniem się skóry jest GlyKoPeel, w którego skład wchodzą: czynniki depigmentacyjne (kwas kojowy i ekstrakt z Mącznicy lekarskiej), silny czynnik złuszczający (kwas glikolowy), naturalne związki łagodzące podrażnienia (ekstrakt z morwy białej) oraz witaminy A, C i E. Dzięki peelingowi o działaniu anti-aging skóra staje się bardziej nawilżona i elastyczna, a jej budowa i funkcje ulegają poprawie. Efektem zabiegu jest widoczne odmłodzenie oraz rewitalizacja skóry twarzy. 

Mezoterapia – sposób na odmłodzenie skóry

Innym zabiegiem z zakresu dermatologii estetycznej jest mezoterapia, która działa na skórę w sposób odmładzający. Zabieg ten można stosować zarówno na ciało jak i na twarz. Mezoterapia polega na bezpośredniej iniekcji w miejsca chorobowe substancji leczniczych (kwasu hialuronowego, aminokwasów, witamin i mikroelementów), które oddziaływują na skórę, sprawiając, że ta staje się widocznie nawilżona i ujędrniona. 

Efekty mezoterapii:

  • Spowolnienie procesu starzenia się skóry,
  • Nadanie skórze blasku,
  • Zredukowanie cellulitu i rozstępów,
  • Nawilżenie i ujędrnienie skóry,
  • Zredukowanie zmarszczek i obrzęków pod oczami.

Jak dbać o skórę?

Skóra zaczyna proces starzenia się już po 25-tym roku życia, dlatego tak ważna jest jej pielęgnacja. Codzienne nawilżanie skóry i dbanie o higienę to podstawa, jednak w miarę upływu czasu tylko taka forma pielęgnacji może okazać się niewystarczająca. Dlatego w klinikach medycyny estetycznej dostępny jest szeroki wybór zabiegów, dzięki którym w sposób bezpieczny i skuteczny można zadbać o skórę ciałą i twarzy, by była piękna, jędrna, nawilżona i pełna blasku.