Trzy zabiegi na cellulit, które musisz poznać, jeśli chcesz na zawsze pozbyć się skórki pomarańczowej!

Cellulit na udach i pośladkach to problem, z którym jak pokazują statystyki, może zmagać się nawet co druga kobieta na świecie. Okazuje się, że w dzisiejszych czasach nawet zdrowy tryb życia i regularna aktywność fizyczna wcale nie są gwarantem gładkiej i równomiernej skóry. Z cellulitem mają do czynienia również szczupłe osoby, dbające o zdrowy tryb życia. Jak zatem możemy pozbyć się tej uporczywej przypadłości i uchronić się przed nią w przyszłości? Najlepiej poprzez regularne wykonywanie specjalistycznych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Wraz ze specjalistami z Kliniki Melitus w Warszawie przedstawiamy 3 zabiegi na cellulit, które musisz poznać, jeśli chcesz na zawsze pozbyć się skórki pomarańczowej!

Intelect RPW – fala akustyczna przeciw skórce pomarańczowej

Usuwanie cellulitu falą akustyczną to jeden z bardziej nowoczesnych i skutecznych sposobów na pozbycie się uporczywej skórki pomarańczowej. Urządzenie Intelect RPW poprzez emisję radialnej fali akustycznej trafia bezpośrednio w źródło cellulitu i eliminuje jego przyczyny. Dzięki dwóm specjalnym głowicom przebieg zabiegu jest całkowicie nieinwazyjny – falę akustyczną wprowadza się poprzez skórę do tkanek w postaci drgań o wysokiej częstotliwości. Takie działanie przyczynia się do rozpadu kolagenu budującego włókniste przegrody tkanki łącznej. W wyniku zabiegu podskórne komórki tłuszczowe, stanowiące główny składnik cellulitu, zostają zmniejszone, zaś włókna stają się bardziej elastyczne. Dodatkowo, zabieg falami akustycznymi stymuluje krążenie krwi i limfy, pobudza metabolizm oraz produkcję kolagenu, dzięki czemu skóra staje się bardziej gęsta i napięta, a obszary ciała, które zostały poddane leczeniu, stają wyszczuplone i wymodelowane. Zabieg trwający zaledwie od 20 do 60 minut pozwala na widoczną redukcję cellulitu I-III stopnia, usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej zniekształcającej figurę, a także zmniejszenie obwodu ciała nawet o kilka centymetrów.

Karboksyterapia na cellulit

Kolejnym zabiegiem antycellulitowym rekomendowanym przez specjalistów z Kliniki Melitus jest karboksyterapia – minimalnie inwazyjny zabieg, przynoszący doskonałe efekty nie tylko przy redukcji cellulitu, lecz także odmładzaniu skóry. Czym dokładnie jest karboksyterapia? To rozbijanie tkanki tłuszczowej przy pomocy dwutlenku węgla. Podczas zabiegu CO2 podawany jest podskórnie lub śródskórnie, co pozwala poprawić krążenie krwi i limfy w organizmie oraz przyspieszyć metabolizm komórkowy, a tym samym spalanie naruszonych komórek tłuszczowych. Dwutlenek węgla skutecznie dotlenia i stymuluje włókna kolagenu oraz elastyny do namnażania się, czego efektem jest poprawa napięcia i kolorytu skóry. Zabieg jest dla pacjenta praktycznie bezbolesny i trwa zaledwie od kilku do kilkunastu minut, podczas których skuteczność redukcji cellulitu osiąga poziom nawet 89%! Oczywiście, specjaliści z Kliniki Melitus zalecają, aby w celu osiągnięcia jak najbardziej satysfakcjonujących rezultatów, przeprowadzić około 5-10 zabiegów w przeciągu 7-14 dni.

Mezoterapia na cellulit

Mezoterapia to jeden z tradycyjnych sposobów medycyny estetycznej na różne problemy skórne pacjentów – jest to nie tylko doskonała metoda przeciwdziałająca starzeniu skóry czy łysieniu, lecz także właśnie powstawaniu cellulitu. Do zabiegu wykorzystuje się różnorodne mieszanki preparatów i koktajli witaminowych, które mają na celu poprawić metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej, a także ujędrnić skórę w miejscach objętych cellulitem. Przy leczeniu cellulitu sprawdza się zarówno mezoterapia igłowa, jak i bezigłowa, które warto łączyć z masażem w celu uzyskania jak najbardziej optymalnych efektów terapii.

Kliknij i zapoznaj się bliżej z przedstawionymi zabiegami na cellulit w Klinice Melitus.