Jak skutecznie zgubić ,,boczki” i ,,oponki”? Medycyna estetyczna kontra nadmiar tkanki tłuszczowej

Odchudzanie. Moda czy konieczność? Zapewne i jedno, i drugie. Chcemy być zdrowi, chcemy dobrze wyglądać, dlatego czasem przejście na dietę jest konieczne. Marzy nam się smukła sylwetka, piękne, wymodelowane ciało. Często praca nad wymarzoną figurą to trudna droga, usiana niepowodzeniami i przeciwnościami. Zdarza się przecież, że ćwiczymy, biegamy, chodzimy na siłownię, stosujemy restrykcyjne diety, a tłuszczyk zniknąć nie chce! Najtrudniej pozbyć się go z ud, pośladków, czasem talii czy ramion. Jak był, tak jest i za nic zniknąć nie chce! Nie jesteśmy jednak osamotnieni w walce, ponieważ istnieje szereg sposobów na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Metody te oferuje nam medycyna estetyczna.

Konsultacja dietetyczna

Sprawa diet jest dość skomplikowana. Wiele osób decyduje się przejść na dietę taką, a nie inną, bo usłyszało o tym od koleżanki, bo w pracy tak zrobili, bo pisano w czasopiśmie. Najważniejszy jest fakt, że samowolnie na dietę przechodzić nie warto. A co warto? Dieta powinna zostać odpowiednio dobrana – do wieku, płci, stanu zdrowia, trybu życia. Trochę tego dużo. Dlatego pierwszym krokiem do zgubienia zbędnych kilogramów jest konsultacja u dietetyka. Pomoże ustalić, z czego należy zrezygnować, czego unikać, jakich produktów się wystrzegać, a na jakie postawić. Co jeść, aby schudnąć? Tak, właśnie tak należy przechodzić na dietę. Nie morzyć się głodem, nie rezygnować ze wszystkiego, tylko odżywiać się rozsądnie. Zdrowo, z umiarem, odpowiednio często i w stosownych ilościach. Dobrze dobrana dieta pozwoli zrzucić wiele kilogramów.

Lipoliza iniekcyjna

Jeśli mimo wszystko nadal walczysz z nadmiarem centymetrów w talii, a nie chcesz decydować się na inwazyjne zabiegi, spróbuj lipolizy iniekcyjnej. To zabieg bezpieczny i naprawdę skuteczny. Polega na wstrzyknięciu w tkankę tłuszczową specjalnego preparatu, który ową tkankę rozkłada. Uwolniony z komórek tłuszczowych, tłuszcz dostaje się do wątroby, gdzie jest dalej rozkładany i wydalany. Utrata nawet 5 cm w obwodzie to gwarantowany rezultat lipolizy iniekcyjnej. Aby jednak efekty były trwałe i jeszcze bardziej zadowalające, dobrze, jeśli zabieg łączy się z odpowiednią dietą.

Liposukcja ultradźwiękami

Inną metodą na usuwanie zbędnego tłuszczu jest liposukcja ultradźwiękami. To także sposób bezpieczny i dający doskonałe rezultaty. Dodatkowo, usunięta tkanka tłuszczowa nadaje się do ponownego użycia, czyli wymodelowania innej części ciała. Pacjent może więc zdecydować się na dwa zabiegi – odsysania tłuszczu z jednego miejsca i wszczepienia go w drugie. Ultradźwięki oddzielają złogi tłuszczu od komórek sąsiednich, nie niszcząc struktury okolicznych tkanek. Zabieg trwa kilka godzin i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Rezultaty pojawiają się i umacniają w przeciągu kilku tygodni. I w tym przypadku trzeba pamiętać o zdrowym trybie życia. Ruch i dieta to czynniki, których nie sposób pominąć w kwestii modelowania sylwetki.

Tradycyjna liposukcja? A może liposukcja wodna?

Tradycyjna liposukcja to odessanie tłuszczu za pomocą specjalnej kaniuli i urządzenia odsysającego. Najnowocześniejsza liposukcja wodna pozwala na takie pobranie tkanki tłuszczowej, aby mogła zostać powtórnie użyta. Strumień wodny zostaje wprowadzony w tkankę tłuszczową, uwalnia wybrane komórki tłuszczowe i je wypłukuje. Cała okolica zostaje nietknięta, co świadczy o bezpieczeństwie i precyzji zabiegu. Pacjenci mogą wracać od razu do swoich zajęć, czekając na efekty kuracji.

Wszystkie powyższe metody są efektywne i chętnie wybierane przez pacjentów obu płci. Konsultacja z lekarzem pozwala określić problem oraz dobrać najlepszy dla pacjenta zabieg. Specjalista przeprowadzi dokładny wywiad, aby wykluczyć przeciwwskazania, ustalić przebieg zabiegu i powiadomić pacjenta o zaleceniach pozabiegowych.
Tkanki tłuszczowej można się pozbyć! Wypróbuj jedną z wielu metod eliminowania zbędnego tłuszczyku!

Skuteczny sposób na walkę z cellulitem – Intelect RPW!

Cellulit pojawia się na ciele najczęściej przez nadmierną produkcję estrogenów. Jednak brak aktywności fizycznej oraz zła dieta również przyczyniają się do jego powstawania. Zazwyczaj pojawia się jako zgrubienia na skórze w okolicach pośladków, ud oraz ramion. Rzadziej występują grudki, lecz są przypadki kobiet, którym cellulit sprawia ból. Panie z cellulitem często skarżą się na uczucie ciężkości, napięcia (szczególnie nóg), a nawet skurcze. Dlatego, aby przestać męczyć się psychicznie i fizycznie, należy jak najszybciej się go pozbyć. A służą do tego fale dźwiękowe.

Intelect RPW – fala uderzeniowa

Intelect RPW to urządzenie stworzone przez amerykańskich specjalistów medycyny estetycznej. Ma za zadanie przywrócić skórze jędrność oraz gładkość. Posiada dwie głowice: fale dźwiękowe jednej z nich wnikają głęboko w warstwy skóry, aby usunąć cellulit. Druga głowica emituje drgania o mniejszym nasileniu i odpowiada za drenaż limfatyczny skóry. W ten sposób komórki tłuszczowe, które budują cellulit, zostają rozbite. Dodatkowo, poprawia się krążenie krwi oraz limfy, a co za tym idzie, również metabolizm. Skóra staje się gładsza oraz jędrniejsza dzięki pobudzeniu do zwiększonej produkcji kolagenu. W ten sposób sylwetka również ulega wyszczupleniu. Zabieg jest bezbolesny, ponieważ obie głowice w żaden sposób nie uszkadzają zewnętrznej warstwy naskórka. Żeby osiągnąć satysfakcjonujące efekty zabieg, należy powtórzyć go do 10 razy, z częstotliwością od 1 do 2 razy w tygodniu. Całkowite rezultaty są widoczne do 6 miesięcy od zabiegu. Oprócz usunięcia cellulitu sylwetka Pacjentek jest wymodelowana oraz znacznie szczuplejsza. Zabieg trwa maksymalnie godzinę, ale czas jego trwania zależy od leczonego obszaru.

Najlepsza metoda na walkę z cellulitem

Terapia urządzeniem Intelect RPW to jedna z ulubionych metod Pacjentek oraz jest bardzo wysoko ceniona przez specjalistów medycyny estetycznej, m.in. tych z kliniki Melitus. Nie warto męczyć się z niedoskonałościami skóry, gdy istnieją skuteczne metody, aby się ich pozbyć. Intelect RPW to sprawdzone urządzenie, które pozwala usunąć nie tylko widoczny cellulit, lecz także w porę zapobiegać poważniejszym zmianom skórnym, jakimi są np. skórka pomarańczowa, rozstępy, a nawet żylaki. To pokazuje, że usuwanie cellulitu nie jest tylko kaprysem mającym poprawić samopoczucie. To także zabieg pozwalający poprawić stan naszego zdrowia. Często bagatelizowany cellulit może zamienić się w poważny problem. Stosowanie kremów nie jest dość skuteczne, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest udanie się po pomoc do kliniki medycyny estetycznej.

Dlaczego warto biegać? 5 powodów!

Coraz więcej kobiet w różnym wieku decyduje się na rozpoczęcie swojej przygody z bieganiem. Jogging stał się nie tylko sposobem na piękną sylwetkę, ale także wyznacznikiem pewnego stylu życia. Zwykle, motywacją do rozpoczęcia treningów biegowych jest chęć pozbycia się kilku kilogramów, ale korzyści biegania jest zdecydowanie więcej! Poniżej prezentujemy 5 podstawowych powodów, dla których naprawdę warto biegać! Sprawdź, czy znasz je wszystkie!

1.Bieganie jako pogromca kalorii

Jak każdy trening wytrzymałościowy, bieganie zmusza organizm do wytężonego wysiłku. Aby wprowadzić ciało w intensywny ruch, potrzebujemy zapasów energii, które organizm czerpie z pożywienia. Każdy ruch pali kalorie, ale bieganie jest na tym polu wyjątkowo skuteczne. Podczas półgodzinnego biegu w średnim tempie,możemy spalić około 300-500 kalorii. Odpowiada to kaloryczności przeciętnego obiadu. Właśnie z tego powodu, jogging jest podawany jako jedna z najskuteczniejszych sposobów na redukcję tkanki tłuszczowej. Wystarczą dwa tygodnie, by zaobserwować pierwsze efekty biegania w postaci luźniejszych spodni i pierwszych spadków na wadze.

2. Bieganie jako antydepresant

Badania naukowe potwierdzają fakt, że istnieje silna zależność między aktywnością fizyczną a zdrowiem psychicznym. POdczas biegania. wydzielane zostają specjalne enzymy, które oczyszczają krew ze szkodliwych substancji, które wytwarzają się na skutek stresu chronicznego. Jak wiadomo, życie w stresie bardzo sprzyja zachorowalności na depresję oraz negatywnie wpływa na jakość życia i samopoczucie. Podczas biegania, uwalniane są także endorfiny, czyli tzw. hormony szczęścia, które wywołują poczucie zadowoleni i działają odstresowująco. Jednak to nie tylko procesy chemiczne sprawiają, że bieganie jest tak korzystne dla naszej psychiki. Podczas biegu, mamy przede wszystkim czas, aby zapomnieć o swoich problemach i troskach, poczuć się wolnym i dać odpoczynek myślom. Każdy z nas potrzebuje takiego momentu.

3. Bieganie jako wzmocnienie dla serca

Nie tylko mięśnie szkieletowe potrzebują treningu, aby były silne, sprawne i wytrzymałe. O mięsień sercowy również należy odpowiednio zadbać. Jeżeli chodzi o bieganie, korzyści dla serca jest bardzo wiele. Udowodniono, że regularny jogging zmniejsza ryzyko chorób serca i układu krążenia oraz pozwala regulować ciśnienie krwi. U osób biegających, zauważono rzadsze występowanie choroby wieńcowej oraz zaburzeń rytmu serca. Należy jednak pamiętać, że powinien być to wysiłek umiarkowany i dostosowany do możliwości organizmu. Osoby uprawiające jakikolwiek sport powinny także regularnie wykonywać rutynowe badania krwi i konsultować je z lekarzem.

4. Bieganie jako sport łączący ludzi

Bieganie łączy ludzi o podobnej pasji. Obecnie, powstaje coraz więcej imprez biegowych, klubów biegacza i innych zgromadzeń skupiających ludzi o pasji do biegania. Jest to rodzaj aktywności, który pozwala poznać wiele wspaniałych osób i otworzyć się na nowe doświadczenia. Dzielenie się postępami, wspólny udział w biegach, treningi grupowe – wszystko to sprawia, że bieganie staje się nie tylko sportem, ale i stylem życia. Społeczność ludzi biegających jest pełna otwartości, wzajemnego zaufania i optymizmu. Naprawdę warto do niej dołączyć!

5. Bieganie jako zastrzyk odporności

Nie bez przyczyny osoby spędzające dużo czasu w zamkniętych pomieszczeniach są bardzo podatne na przeziębienia i mają osłabioną odporność. Biegający zmuszają swoje ciało do wysiłku w różnych warunkach atmosferycznych – czasem nawet w mrozie lub upale. Dzięki temu, hartują swój organizm i zbroją go w narzędzia potrzebne do walki z patogenami. Należy jednak pamiętać, że aby nie zrobić sobie krzywdy podczas biegania w skrajnych warunkach, konieczny jest odpowiedni strój sportowy!